Jakie powinny być kosze betonowe do przestrzeni miejskiej?

Infrastruktura miejska to tereny często uczęszczane przez duże zbiorowiska ludzi. Parki, ścieżki spacerowe oraz przestrzeń publiczna muszą być zaaranżowane w sposób umożliwiający swobodne korzystanie z obszarów rekreacyjnych i wypoczynkowych. Utrzymanie ich w czystości wymaga wdrożenia funkcjonalnych rozwiązań do składowania śmieci. Taką rolę pełnią kosze betonowe, dostosowane do potrzeb przestrzeni.

Kosze betonowe – trwałość i funkcjonalność

Kosze na śmieci do użytku publicznego muszą się przede wszystkim wyróżniać trwałością. Podstawowym błędem jest montaż śmietników o estetycznym designie, jednak słabej konstrukcji. Należy pamiętać, że kosze są narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, a także akty wandalizmu, dlatego muszą być wykonane z materiałów zabezpieczających je przed zniszczeniem. Kosze betonowe charakteryzują się ciężką konstrukcją, której nie da się przenieść, połamać i zniszczyć. Do tego zastosowana mieszanka betonu nie jest podatna na ostre promienie słoneczne, wiatr i intensywne opady. To sprawia, że kosz betonowy nawet po długim czasie wygląda tak samo jak na początku. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest łatwe opróżnianie śmieci, bez konieczności podnoszenia całej konstrukcji.

Kosze betonowe – wyjątkowa estetyka

Wbrew pozorom śmietniki spełnią nie tylko funkcję użytkową, ale także estetyczną. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się między sobą kształtem, kolorem oraz materiałem produkcyjnym. Kosze betonowe mimo dobrych parametrów technicznych, wcale nie prezentują się nieestetycznie. Producenci oferują modele z dodatkowymi udogodnieniami i w bogatym wzornictwie:

  • z pokrywą ochronną,
  • w różnej kolorystyce,
  • o dekoracyjnej formie i nietypowych kształtach, np. prostokątnej bryły, o okrągłej konstrukcji,
  • w wielu wariantach pojemności.

Kosze betonowe pasują do każdej przestrzeni, gdyż stanowią uniwersalny element krajobrazu miejskiego. Montowane są w obrębie terenów zielonych, rekreacyjnych i użytkowych, wpływając jednocześnie na estetyczną aranżację przestrzeni.

Kosze betonowe – wygoda i bezpieczeństwo

Śmietniki muszą wyróżniać się wygodą nie tylko w aspekcie ich utrzymania, ale także korzystania z nich. Kosz betonowy występuje w wysokości umożliwiającej swobodne wrzucenie do niego odpadków, a jego konstrukcja zapobiega wypadaniu śmieci. Dodatkowo kosze betonowe wyposażone są w niewielki zbiorniczek na papierosy, co pozwala rozwiązać problem z niedopałkami w obrębie śmietnika. Warto zauważyć również, że popielniczka ma wpływ na bezpieczeństwo, gdyż niezgaszony niedopałek wrzucony prosto do głównej komory, może być przyczyna zapalenia się śmieci. Kosze betonowe opróżniane są poprzez usunięcie worka z odpadkami lub wyciągnięcie wewnętrznego pojemnika. To ułatwia zarządcy terenu utrzymanie go w czystości i znacznie upraszcza prowadzenie prac porządkowych. Kosze betonowe to rozwiązanie, które sprawdzi się w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe
S K A T O M Sp. z o.o.
ul. Staszica 47
73-130 Dobrzany
pow. Stargard Szczeciński
woj. zachodniopomorskie
Polska
Blog

e-mail:  biuro@skatom.pl
Dział marketingu i sprzedaży
tel. +48 91 5620 412
tel. +48 91 5620 372
fax +48 91 5620 113
Dział zaopatrzenia
tel./fax +48 91 5620 904
tel. +48 91 5620 412
fax +48 91 5620 113
Dział techniczny
i przygotowania produkcji:
i przygotowania produkcji:
tel. +48 91 5620 412
fax +48 91 5620 113
Dział księgowości:
tel. +48 91 5620 707
fax +48 91 5620 113
ksiegowosc@skatom.pl

Blog