Kosze betonowe – jak wybrać i na co zwrócić uwagę?

Kosze betonowe od lat królują w przestrzeni publicznej. Choć przez chwilę zostały wyparte przez swoje metalowe odpowiedniki, to obecnie coraz częściej są wyborem architektów czy osób zarządzających przestrzenią miejską. Nic dziwnego, są praktyczne, wygodne, a do tego estetyczne. Betonowe dodatki i elementy architektury są obecnie bardzo modne, a co za tym idzie betonowe kosze także. Jak wybrać taki, który będzie nie tylko praktyczny, ale i estetyczny? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu betonowego kosza na śmieci?

Dlaczego betonowy kosz to dobry wybór?

Betonowe kosze mają wiele zalet, a jako jedną z nich z całą pewnością można wymienić ich trwałość. Oczywiście chodzi tutaj o materiał, z którego został on wykonany. Betonowe kosze sprawdzają się więc w przestrzeniach publicznych – odporne są nie tylko na warunki atmosferyczne, ale także na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo ich konstrukcja jest masywna i ciężka, a więc solidnie umocowana na podłożu. Betonowy kosz nie ulegnie tak łatwo wywróceniu czy celowemu aktowi wandalizmu. Oczywiście pozostałe modele także można bezpiecznie przymocować do podłoża, jednak do tego konieczne jest stworzenie oddzielnej konstrukcji. Betonowe kosze są pod tym względem niedoścignione.

Kosze betonowe są także wygodne w użytkowaniu, nie tylko pod kątem osób zajmujących się ich obsługą, ale także użytkowników. Posiadają duży i wygodny otwór, dzięki czemu nawet większe gabarytowo śmieci prosto do niego wrzucić. W ich wnętrzu umieszczony jest metalowy wkład, który łatwo opróżnić, więc firmy opróżniające odpady także nie będą miały problemów z jego obsługą.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru betonowego kosza?

Jeśli dokonałeś wyboru i uważasz, że betonowy kosz to dobre posunięcie, przed Tobą jeszcze kilka istotnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim jest to pojemność śmietnika. Producenci oferują różne rozmiary, tak abyś mógł dobrać taki, który najlepiej sprawdzi się w danym miejscu. Wybór wielkości śmietnika powinien być uzależniony od częstotliwości odbioru odpadów w tym miejscu, a także intensywności użytkowania danego terenu. W miejscach, gdzie przebywa wielu ludzi warto postawić nieco większe kosze.

Niektóre modele dostępne są ze specjalnym daszkiem, który stanowi ochronę dla wnętrza. Dodatkowo, można dobrać także elementy dekoracyjne, które podkreślą charakter danego miejsca. Kosze betonowe dostępne są w różnych kształtach, formach wykończenia czy z różnego rodzaju dodatkami. Szeroki wybór sprawia, że znajdziesz taki model, który pasuje do pozostałych elementów małej architektury w danym miejscu. 

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe
S K A T O M Sp. z o.o.
ul. Staszica 47
73-130 Dobrzany
pow. Stargard Szczeciński
woj. zachodniopomorskie
Polska
Blog

e-mail:  biuro@skatom.pl
Dział marketingu i sprzedaży
tel. +48 91 5620 412
tel. +48 91 5620 372
fax +48 91 5620 113
Dział zaopatrzenia
tel./fax +48 91 5620 904
tel. +48 91 5620 412
fax +48 91 5620 113
Dział techniczny
i przygotowania produkcji:
i przygotowania produkcji:
tel. +48 91 5620 412
fax +48 91 5620 113
Dział księgowości:
tel. +48 91 5620 707
fax +48 91 5620 113
ksiegowosc@skatom.pl

Blog